.

Příměstský tábor 2019

 

Letos poprvé jsme organizovali ve spolupráci s dobrovolníky příměstský tábor v Lysé nad Labem. Krásný slunečný týden (8. – 12. 7.) jsme prožili na místní faře, která nám poskytla skvělé zázemí pro všechny naplánované aktivity.

První táborový den – stopovaná se psími kamarády, osm hafanů a my, zážitek na celé dopoledne. Po obědě jsme si vyrobili překrásné lžičky z fimo hmoty a pak jsme vyrazili na zmrzlinu do cukrárny na náměstí.

Druhý táborový den nás navštívil pan včelař, aby nám povyprávěl
o životě včel, jak žijí a co všechno pro přírodu znamenají. Samozřejmě nechyběla ani ochutnávka medu a medová lízátka. Zahráli jsme si společně divadlo a nachystali svačinu na další den.

Třetí táborový den byl opět tvořivý – vyrobili jsme si vlastními silami polštářky, byly malované barvami na textil a každý si je pomaloval podle svého přání a dovednosti. Po práci jsme snědli výtečný nepečený dortík, který jsme si předchozí den nachystali a odpoledne jsme přivítali milou návštěvu z lesa. Pan myslivec nám toho spoustu prozradil o lese a jeho obyvatelích.

Čtvrtý táborový den byl ve znamení pohybu, navštívili jsme tělocvičnu místního Sokola a pořádně si protáhli svá těla. Vyzkoušeli jsme tělocvičná nářadí a pro mnoho z nás to byla premiéra. Odpoledne se rozhořel pravý táborový oheň, rozezněly se struny kytary a my jsme si užívali táboráku, nechyběly buřty, zpěv a kamarádi.

Pátý – poslední táborový den jsme měli další milou návštěvu, paní policistku, která s sebou přivezla spoustu zajímavých věcí. Mohli jsme si vyzkoušet jak vzít otisky, jak nasadit pouta a dozvěděli jsme se jak se bezpečně chovat na silnici.

Na závěr přišlo táborové loučení, rozdávání cen a diplomů. Všem nám bylo hezky, ale také trochu líto, že nám to tak rychle uteklo.

 

“Žijeme tu spolu”

Domov Mladá pořádá dne 22. 6. 2019 od 13:00 do 23:00 hodin v prostorách Hakenova stadionu v Milovicích,

již VIII. ročník hudebního festivalu: Žijeme tu spolu.

Srdečně zveme

Hudební festival: ŽIJEME TU SPOLU 2019

OZVĚNY FILMOVÉHO FESTIVALU MPPFF

 

Již se u nás stalo hezkou říjnovou tradicí, že v týdnu sociálních služeb pořádá Domov Mladá Ozvěny filmového festivalu MPPFF,

letos již z XII. Ročníku.

Opět se uskutečnily v kině v Lysé nad Labem, kde také probíhá během celého října výstava fotografií z natáčení našich filmových počinů.

Během dopoledního pásma navštívili kino studenti středních škol se zaměřením na sociální a zdravotní oblast a během podvečerního pásma byl vstup pro širokou veřejnost.

Ozvěny samozřejmě navštívili i naši herci, kteří si umí každou akci náležitě užít a rozhovory na mikrofon zvládají jako profíci 😉

 

 

 

ZVÍŘECÍ DNY V DOMOVĚ MLADÁ

 

Mezi aktivity, které probíhají pravidelně patří zvířecí dny.

Zvířata k našemu Domovu neodmyslitelně patří, jsou doslova jeho součástí a tak kromě canisterapie a hipoterapie pořádáme každý měsíc i zvířecí den.

V rámci těchto dnů jsme se mohli velmi zblízka seznámit s různými zvířátky.

Navštívili nás potkani, křečci, morčata, ježci, ještěrka, koťátka, želvy a další zajímavá zvířátka.

Každý ze zvířecích dnů má i své téma, a tak už jsme zažili čarodějný den, plesový den, den na poště, zvířecí den na safari…a už se moc těšíme

jaký další zvířecí den nás příště čeká 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KINOKAVÁRNA

 

Kdo by si rád nezašel čas od času do kina?

Každý měsíc se scházíme v naší improvizované kinokavárně a shlédneme společně film, který jsme si vybrali.

Samozřejmě nesmí chybět ani drobné občerstvení.