NÁVŠTĚVY

 

Návštěvy jsou povoleny osobám, které se před zahájením návštěvy prokážou negativním testem na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2, platným certifikátem o očkování proti nemoci Covid – 19 anebo se prokážou potvrzením o prodělané nemoci Covid – 19 v době 180 dnů přede dnem návštěvy.

Návštěvy probíhají po předchozí rezervaci na tel č. 722 416 737 (Bc. Helena Vodičková) nebo 606 719 592 (Bc. Tereza Lőfflerová) a po celou dobu je nutné dodržovat doporučená režimová opatření, provádět dezinfekci rukou a používat respirátor třídy FFP2 nebo KN95.

Mgr. Tereza Palánová

ředitelka Domova Mladá

 

ZAHRADNÍ SLAVNOST – loučení s létem a šéfem

 

 

 

“Žijeme tu spolu”

Domov Mladá pořádá dne 14. 8. 2021 od 13:00 do 22:00 hodin v prostorách Hakenova stadionu v Milovicích,

již IX. ročník hudebního festivalu: Žijeme tu spolu.

Srdečně zveme

 

 

 

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA DOMOVA MLADÁ

 

Loading...

 

 

 

 

AKCE Diskotéka

 

 

 

“Ozvěny” Mental Power Prague Film Festival

 

Zveme Vás na každoroční “Ozvěny” Mental Power Prague Film Festival  v
trochu jiném provedení, tentokrát ve spolupráci s městem Lysá nad Labem.

 

 

 

 

Loučení s létem

 

Ve čtvrtek 19. 9. 2019 byl krásný slunečný den, sešli jsme se na zahradě Domova k loučení s létem.

Roztopili jsme ohýnek, posadili se kolem ohně a užívali si krásné odpoledne. Povídali jsme si, hráli hry, sbírali dýně, ale ze všeho nejvíc jsme se těšili na voňavé opečené buřtíky. Byli jsme na zahradě až do večera.

Přestože léto končí, počasí nám přeje a my se těšíme, že na zahradě strávíme ještě hodně příjemných chvil a užijeme si krásný barevný podzim.

 

 

 

Příměstský tábor 2019

 

Letos poprvé jsme organizovali ve spolupráci s dobrovolníky příměstský tábor v Lysé nad Labem. Krásný slunečný týden (8. – 12. 7.) jsme prožili na místní faře, která nám poskytla skvělé zázemí pro všechny naplánované aktivity.

První táborový den – stopovaná se psími kamarády, osm hafanů a my, zážitek na celé dopoledne. Po obědě jsme si vyrobili překrásné lžičky z fimo hmoty a pak jsme vyrazili na zmrzlinu do cukrárny na náměstí.

Druhý táborový den nás navštívil pan včelař, aby nám povyprávěl
o životě včel, jak žijí a co všechno pro přírodu znamenají. Samozřejmě nechyběla ani ochutnávka medu a medová lízátka. Zahráli jsme si společně divadlo a nachystali svačinu na další den.

Třetí táborový den byl opět tvořivý – vyrobili jsme si vlastními silami polštářky, byly malované barvami na textil a každý si je pomaloval podle svého přání a dovednosti. Po práci jsme snědli výtečný nepečený dortík, který jsme si předchozí den nachystali a odpoledne jsme přivítali milou návštěvu z lesa. Pan myslivec nám toho spoustu prozradil o lese a jeho obyvatelích.

Čtvrtý táborový den byl ve znamení pohybu, navštívili jsme tělocvičnu místního Sokola a pořádně si protáhli svá těla. Vyzkoušeli jsme tělocvičná nářadí a pro mnoho z nás to byla premiéra. Odpoledne se rozhořel pravý táborový oheň, rozezněly se struny kytary a my jsme si užívali táboráku, nechyběly buřty, zpěv a kamarádi.

Pátý – poslední táborový den jsme měli další milou návštěvu, paní policistku, která s sebou přivezla spoustu zajímavých věcí. Mohli jsme si vyzkoušet jak vzít otisky, jak nasadit pouta a dozvěděli jsme se jak se bezpečně chovat na silnici.

Na závěr přišlo táborové loučení, rozdávání cen a diplomů. Všem nám bylo hezky, ale také trochu líto, že nám to tak rychle uteklo.

 

 

“Žijeme tu spolu”

Domov Mladá pořádá dne 22. 6. 2019 od 13:00 do 23:00 hodin v prostorách Hakenova stadionu v Milovicích,

již VIII. ročník hudebního festivalu: Žijeme tu spolu.

Srdečně zveme

Hudební festival: ŽIJEME TU SPOLU 2019

 

OZVĚNY FILMOVÉHO FESTIVALU MPPFF

 

Již se u nás stalo hezkou říjnovou tradicí, že v týdnu sociálních služeb pořádá Domov Mladá Ozvěny filmového festivalu MPPFF,

letos již z XII. Ročníku.

Opět se uskutečnily v kině v Lysé nad Labem, kde také probíhá během celého října výstava fotografií z natáčení našich filmových počinů.

Během dopoledního pásma navštívili kino studenti středních škol se zaměřením na sociální a zdravotní oblast a během podvečerního pásma byl vstup pro širokou veřejnost.

Ozvěny samozřejmě navštívili i naši herci, kteří si umí každou akci náležitě užít a rozhovory na mikrofon zvládají jako profíci 😉

 

 

 

ZVÍŘECÍ DNY V DOMOVĚ MLADÁ

 

Mezi aktivity, které probíhají pravidelně patří zvířecí dny.

Zvířata k našemu Domovu neodmyslitelně patří, jsou doslova jeho součástí a tak kromě canisterapie a hipoterapie pořádáme každý měsíc i zvířecí den.

V rámci těchto dnů jsme se mohli velmi zblízka seznámit s různými zvířátky.

Navštívili nás potkani, křečci, morčata, ježci, ještěrka, koťátka, želvy a další zajímavá zvířátka.

Každý ze zvířecích dnů má i své téma, a tak už jsme zažili čarodějný den, plesový den, den na poště, zvířecí den na safari…a už se moc těšíme

jaký další zvířecí den nás příště čeká 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KINOKAVÁRNA

 

Kdo by si rád nezašel čas od času do kina?

Každý měsíc se scházíme v naší improvizované kinokavárně a shlédneme společně film, který jsme si vybrali.

Samozřejmě nesmí chybět ani drobné občerstvení.