How can we help you?

 >  > Domov pro OZP

Domov pro osoby se zdravotním postižením (zkr. OZP)

Představujeme vám naši nejpočetnější službu.

Domov pro OZP

Naše cílová skupina

Již několik desítek let jsme opravdovým a často i jediným domovem pro lidi se zdravotním postižením v různé míře nezbytné podpory. Bydlí u nás celkem 65 klientů s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením. Pracujeme jak s malými dětmi (minimální věková hranice je 3 let), tak i s dospělými (horní věková hranice není stanovená). Nestává se nám často, že služba není využita. Ba naopak. Kapacita služby je maximálně naplněna a vyřizujeme žádosti i několik let dopředu. Proto neváhejte a raději žádost pošlete s časovým předstihem. Více viz. informace pro zájemce.

Klinet

Náš domov je velký a prostorný

V rozsáhlém areálu máme keramickou dílnu, tělocvičnu, rehabilitační centrum, školní třídu, stáj, zahradu s altánkem, venkovní bazén a hřiště, prádelnu, kuchyň a jídelnu. Službu zajišťuje tým profesionálních a nadšených lidí, kteří svoji práci dělají s láskou a úctou. Bezbariérový prostor nám umožňuje pohyb s částečně nebo zcela imobilními klienty jak uvnitř budovy, tak i venku. Snažíme se, aby naše zařízení maximálně odpovídalo slovu „domov“. Neustále pracujeme na tom, aby náš dům byl útulný, příjemný a živý. V tomto záměru nám kromě jiného pomáhají naši domácí mazlíčci (králíčci, papoušci, morčátka, rybičky).

Tělocvična

Jak probíhá den v našem domově

Poskytováním hygieny začínáme a končíme náš den. Čas a provedení hygienických úkonů je vždy přizpůsoben stavu a potřebám klienta. Stravování zajišťuje Domov Mladá ve vlastní kuchyni. Vaříme převážně českou kuchyni a respektujeme dietní opatření každého jednotlivce. Hlavní část dne je přizpůsobena jednotlivým skupinám. Část našich dětských klientů navštěvuje školu přímo v budově Domova Mladá, někoho vozíme do Speciální školy J. A. Komenského v Lysé nad Labem. Dospělí klienti se zapojují do volnočasových aktivit. Jsou to různé kreativní kroužky, nácvik pracovních dovedností, rehabilitační služby nebo zájmové aktivity (televize, rozhlas, hudba). Během týdne probíhají muzikoterapie, canisterapie, hipoterapie, teraristický kroužek. Pro milovníky kinematografie jednou za měsíc pořádáme filmový klub. Tančíme na diskotékách. Do života Domova promítáme koloběh ročních období, lidové zvyky a tradice. Vánoce a Velikonoce naši klienti milují a moc se na to těší.

Klientka

Naše dveře jsou otevřené všem

I když naši zaměstnanci dělají maximum pro pohodlný a naplněný život našich klientů, vtah s rodinou a blízkými přáteli nikdy úplně nedokážeme nahradit. Podporujeme rodinné příslušníky, přátelé a známé našich klientů v udržování kontaktu s jejich nejbližšími.
Do týmu vždy uvítáme i zapojení dobrovolníků, čí práce je nesmírně důležitá. Spektrum dobrovolnických aktivit je natolik široký, že jsme schopni zajistit smysluplnou náplň pro dobrovolnickou činnost všem zájemcům (od kreativní a profesně specializované do klientské činnosti). Více viz. informace pro zájemce o dobrovolnictví.

Klient
a

Copyrights 2019 © Qode Interactive
All Rights Reserved.