How can we help you?

 >  > Dobrovolnictví

Dobrovolnictví

Pokud jste doputovali na tuto stránku, možná o dobrovolnictví přemýšlíte nebo jste již našim super hrdinou (tj. dobrovolníkem v akci). Rádi Vám zde sdělíme základní informaci o dobrovolnické činnosti a zároveň Vám představíme aktuální burzu dobrovolnických aktivit v našem Domově.

Jak již jistě víte, Domov Mladá je poskytovatel sociálních služeb. Pracujeme s lidmi s mentálním, tělesným nebo kombinovaným postižením. Cílem pracovního týmu je zajištění důstojného a radostného prostředí pro všechny obyvatele a návštěvníky Domova. I když se snažíme udělat maximum pro pohodlí našich klientů, nedokážeme věnovat jednotlivcům tolik pozornosti, kolik si ji do opravdu zaslouží. Lidský kontakt, pozornost, dotek, povídání, hraní, procházky, společné shlédnutí filmů či poslech hudby – to jsou nejcennější dary, které můžete předat našim milým obyvatelům Domova. To, co je v běžném životě samozřejmostí, zde je největším přáním a nejvyšší hodnotou.

Kdo je dobrovolník?

V každé společnosti jsou lidé, kteří ochotní věnovat svůj čas a energii aktivitám, které přispívají obecnému blahu a tím posouvají náš společný život lepším a lidštějším směrem. Dělají to ve své volné chvíli a jejich motivace vychází z vnitřního přesvědčení konat dobro, ne z finančního zisku. Nepřeháníme, když označujeme tyto lidi za super hrdiny. Oni totiž jsou super hrdinové a našim úkolem je podpořit a pomoc v jejich požehnáním snažení.

Co u nás dobrovolník může dělat?

Oceníme zapojení jednorázové či opakované, dlouhé a krátké, odborné a laické. Stojíme o přispění jakéhokoliv druhu (společný čas s našimi klienty, pomoc s organizací kulturní akce, zahradnické práce, kreativní práce, focení, natáčení, psaní textů, péče o naše domácí zvířátka apod.). Jakmile projevíte zájem být součástí našeho dobrovolnického týmu, uděláme maximum pro to, abychom společně našli takový úkol, který Vám bude dávat smysl a který bude šít přímo na míru Vašim očekáváním a možnostem. Dobrovolnický úkol si můžete vybrat na naší burze dobrovolnických činností (viz ZDE) či domluvit osobní schůzku s koordinátorkou dobrovolníků (kontakt ZDE), kdy společně najdeme nejlepší řešení.

Spolupráce s dobrovolníkem

Než přistoupíte k dobrovolnické činnosti, domluvíme s Vámi osobní schůzku. Seznámíme Vás s naší službou. Podepíšeme smlouvu o dobrovolnické činnosti. Pro dobrovolníky připravujeme vstupní školení a zajišťujeme pravidelné supervize a posezení s kávou. Dobrovolníkům nabízíme účast na aktivitách a školeních, které probíhají v našich prostorách a můžou být pro dobrovolníky užitečné a zajímavé. Na žádost dobrovolníka rádi připravíme písemnou zpětnou vazbu či vystavíme certifikát dobrovolníka (může se hodit např. do kariérového portfolia při hledání zaměstnání).

Naši milí dobrovolníci, stálí a budoucí, moc Vám děkujeme za podporu a spolupráci. Těšíme se na společné úkoly, splněné výzvy a krásné okamžiky.

Koordinátorka dobrovolníků Mgr. Maryna Poimanava 

Klient
a

Copyrights 2019 © Qode Interactive
All Rights Reserved.